Gözlükler Hakkında

Kaç Çeşit Güneş Gözlüğü Vardır?

Güneş Gözlüğü Çeşitleri
En çok tercih edilen güneş gözlüğü türleri, model, cam ve çerçeveyi içeren üç ana konumuz ile kategoriye ayırdık. Sonsuz varyasyonlar ve şekiller oluşturabilir ve güneş gözlüklerinizi ihtiyaçlarınıza kıyafetlerinize yüz şeklinize göre uyarlamanız tamamen sizin tercihiniz. Stiliniz hakkında neler söyleyebilecekleriyle birlikte bazı popüler güneş gözlüğü şekilleri ile ilgili konuları burada bulabilirsiniz.

Farklı Güneş Gözlüğü Türleri Nelerdir?

Size fikir olsun diye yazdığımız makalemizde bir kaç ipucu, hangi tür tasarımcı güneş gözlüklerinin yüz şeklinizi güzelleştireceğini, özel ihtiyaçlarınıza uyacağını ve stil tercihlerinize hitap edeceğini keşfetmenize yardımcı olmak için derledik. bir kaç konu başlığı altında ele aldık:

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Çeşitleri

Yaklaşık 100 yıl önce 1936’lı yıllarda Bausch ve Lomb tarafından savaş pilotları için geliştirilen klasik Rayban aviator güneş gözlükleri geniş damla cam modelleri, düz alın çizgisi ve çift köprüsüyle kolayca bulunan ve en tanınan güneş gözlüğü stillerinden biridir. Geleneksel olarak, aviator’un sapları ve çerçeveleri metalden yapılmıştır. Onlarca yıl boyunca, tasarımcılar güneş gözlüğü stilini güncellemek farklı süslemeler deri, sedef, farklı renler eklediler. Günümüzde havacı güneş gözlükleri parlak asetat, tüy kadar hafif metal alaşımları, asetat, performans plastiği veya çeşitli malzeme kombinasyonlarında, çok çeşitli renklerde ve kaplamalarda üretiliyor . Diğer varyasyonlar, yumuşak kavisli kaş çizgileri, kalın tek köprü ve daha ince damla camları ile farklı seçenelekler sunuyor. Genelde pilotlar; kare, oval veya kalp şeklinde yüze sahip kullanıcılar için şık bir tarz olup güneşteki zararlı ışıkları koruması sağlık açısından önemli marka ve yüzü doldurduğu için daha fazla göz çevresini uv ışıklarından koruması önemli bir konu.

Yuvarlak Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüklerin ortaya çıkmasından bu yana, yuvarlak güneş gözlükleri her zaman bir yedek gözlük olmuştur. John Lennon’ın başlattığı akım 2000’lerin başında ünlüler tarafından giyilen önemli bir tercih modellerinden oldu. Yuvarlak güneş gözlüğü tipi hem çok yönlü hem de zamansız tercih edilebilir. Kare yüz şekline sahip kullanıcılar için mükemmel olan yuvarlak güneş gözlükleri, çerçevelerin etrafına ek vurgulara tasarımlara veya daha fazla ilgi için herhangi bir sayıda tasarım detayına sahip olabilir. Bu popüler güneş gözlüğü modelini takarak veya gözlük kolleksiyonunuza nostaljik bir ekleme yapabilirsiniz.

Kare Güneş Gözlüğü

Kare güneş gözlüklerinin dört tarafında eşit uzunluktadır çerçeveler ve bu da bir kutu şekli oluşturur. Kare güneş gözlükleri çok yönlülük, klasik tarz ve hepsinden önemlisi gizem sunar. Kare güneş gözlükleri neredeyse her yüz şekline uyar, ancak açı ve yapı ekledikleri için yuvarlak yüzlü olanlar için son derece iyi bir gözlük şeklidir. Silüet, asetat, metal çok çeşitli malzemelerden de üretilmiş, köşeli veya yumuşak kenarlı kalın veya ince kare kenarlarla karakterize edilir. Çok yönlü kare güneş gözlükleri, takan kişiyi oval, yuvarlak veya kalp şeklinde bir yüze de harika duracaktır. 1950’lerde ve 60’larda popüler olan clubmaster güneş gözlüğü, günümüzde çok favori. Bu tür kare güneş gözlükleri, kontrast için kalın, ayırt edici bir köprü veya alın çizgisine sahip ince çerçeveli çerçevelere sahiptir. Tek bir köprü veya anahtar deliği tarzı ile kaş çizgisi o kadar popüler ki, tasarımcılar kare çerçeveli veya kedi gözü silüetlere ayrıntılar ekler.

Wayfarer Güneş Gözlüğü kullanıcıların yüzlerini en çok süsleyen güneş gözlüğü tipi olmuştur. Kendine özgü yamuk şekli, daha kalın plastik kenarları ve köpekbalığı yüzgecini anımsatan sapları ile çok farklı tasarım sunuyor. Son yıllarda üreticiler ve tasarımcılar, klasik stilin gurur verici kaş çizgileri, daha ince saplar ve güneş gözlüğü tipinde çeşitli diğer modellerini güncellenmiş versiyonlarını piyasaya sürüyorlar. Hemen hemen her gözlük üreticisinin, bu favori güneş gözlüğü türünün amansız popülaritesinin bir tasarım sunmasıdır.

Çevreleyen Güneş Gözlüğü

Tüm sporcular için tasarlanmış olan, etrafı saran güneş gözlüğü modelleri, gözlük dünyasına daha 20-30 yıl içinde eklenen bir modeldir. 1990’larda birçok farklı spor alanlarında popüler hale getirilen bu dayanıklı çerçeve tipi, güneş gözlüklerinin yanı sıra spor gözlükleri içinde idealdir. Yüz çevresini saran modeller, çevrede ekstra görüş koruması sağlamak için yüzün etrafında kıvrılır ve çoğu yüz şeklini düzleştiren ve saran dikdörtgen kenarlara sahip bir gözlük tasarımıdır.

Kedi Gözü (Cat Eye) Güneş Gözlüğü

Saç modellerinden eski bir dönemi hatırlatan kedi gözü güneş gözlükleri, geri dönüşün tadını çıkaran favori ve hoş bir güneş gözlüğü modelidir. Yumuşak bir şekilde yuvarlatılmış kenarlar ve yukarı doğru kıvrık saplarla ayırt edilen kedi gözü, her güneş gözlüğü koleksiyonu için olmazsa olmazıdır. Zarafet ve vintage bir görünüm sağlar. Retro şık tarzın farklı versiyonlarınıda bulmanız mümkün. Genel siluete uyması için kalın veya ince çerçeve modellerini de bulmanız mümkün, genellikle benzersiz desenler ve renkleride mevcut. Kare, oval veya kalp şeklinde bir yüzü olan kullanıcılar için mükemmel olan kedi gözü güneş gözlükleri, görünümünüzü her zaman farklılaştırır.

Retro Güneş Gözlüğü

Sadece görünümünüze retro stil dokunuşu eklemek istiyor olun, Köpekbalığı yüzgeci sapları, bir anahtar deliği köprüsü, ahşap damarlı desenler veya diğer vintage esintili ayrıntılarla karakterize edilen bu güneş gözlüğü tipi, her zevke hitap edecek çok sayıda seçeneğe sahiptir. Bir çift retro güneş gözlüğü takarak görünümünüze nostaljik bir çekicilik katabilirsiniz.

Çerçeveye Göre Güneş Gözlüğü Çeşitleri

Büyük Boy Güneş Gözlüğü

Büyük boy güneş gözlükleri, yüzün geniş bir alanını kaplayarak gözlerinize ve çevresindeki cilde bol miktarda koruma sağlar. Büyük güneş gözlükleri genellikle açıklama yapan bir moda aksesuarı veya defilede, güneşte uzun süre kalan kişiler her yerden gelen uv ışıklarını kesmesi açısından ve sporcular için koruyucu bir seçenek olarak kullanılabilir. Tarzınız ne olursa olsun düşünceniz ne olursa olsun, doğrudan büyük çerçeveli güneş gözlüğü ile koleksiyonunuzu tamamlamak için büyük boy güneş gözlüğünü deneyebilirsiniz.

Klipsli Güneş Gözlüğü

Klipsli güneş gözlükleri, optik çerçevenin üzerine takılan ve onları numaralı güneş gözlüklerine dönüştüren klipsli gözlüklerdir. Bu tür güneş gözlükleri, gözlük seçimlerinde esnekliği ve numaralı gözlüğü tercih eden ve iki adet gözlük taşımak istemeyen kullanıcılar tercih edebilir. Bu güneş gözlüklerinin çeşitli modelleri vardır, böylece yüz şeklinize ve gözlük koleksiyonunuza uyacak mükemmel gözlük çeşididir.

Spor Güneş Gözlüğü

Spor güneş gözlükleri, balıkçılık, kürek, tekne gezintisi ve diğer açık hava sporları tenis plaj voleybolu vs için yapılmış tam çerçevelerden kayak pistlerinde takılan şık gözlüklere kadar çeşitlilik gösterir. Bu tür güneş gözlükleri genellikle hafif ve darbelere karşı dayanıklı bir çerçeve ve değişen ışık koşullarına uyum sağlamak için cam renkleri ve tonları ve uv koruma sağlaması önemlidir.

Güneş Gözlüğü

Policarbon güneş gözlükleri, yüksek kütleli mermilerden gelen darbelere tamamen olmasa da dayanabilecek şekilde yapılmıştır. Av sezonunda, hedef taliminde ve atış poligonunda gözlerinizi güvende tutmak ve engelleri fark etmenize yardımcı olmak için net, engelsiz bir görüş alanı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Policarbon güneş gözlükleri genellikle dikdörtgen çerçevelerdir, ancak yuvarlak ve kare stillerde bazı seçenekler bulabilirsiniz. En sevdiğiniz aktiviteler sırasında gözlerinizi güvende tutmak için yüksek kaliteli policarbon güneş gözlüklerinide tercih edebilirsiniz.

Polarize güneş gözlüğü

Netliği ve kontrastı iyileştirdiği, parlamayı azalttığı ve göz yorgunluğunu en aza indirdiği bilinen polarize güneş gözlükleri, açık havada görüşünüzü geliştirebilir. Bu popüler güneş gözlüğü türü, birden çok modellerde ve trend gözlükler bulunabilir, bu nedenle stil hassasiyetleriniz veya dış mekan uğraşlarınız ne olursa olsun, size uygun polarize güneş gözlüklerini bulmanız mümkün. Birçok spor dallarında kullanılabilen polarize güneş gözlüğü, parlamayı azaltmak ve netliği artırmak için yüksek performanslı malzemelerden yapılmış olması gözlerinizde yüksek koruma sağlar. Dışarıda uzun saatler geçiren ve güneşten optimum korumaya ihtiyaç duyan kullanıcılar tarafından tercih edilen bu çok yönlü gözlüklerdir, modaya uygun olduğu kadar pratik ve kullanışlı gözlük çeşididir.

Hermoda Gözlük‘te, en iyi tasarımcılardan binlerce güneş gözlüğü modeli ve türlerini sunmaya özen gösteriyor tavsiye ederiz. Moda tercihleriniz, bütçeniz veya aktiviteleriniz ne olursa olsun, sizi bekleyen mükemmel renk tonlarına sahip bir gözlük firması. Uyum, stil, eklenti seçenekleri ve reçetelerle ilgili tüm sorularınız için bize ulaşın. Güneş gözlüğü satın aldığınızda iyi bir seçim yaptığınızdan emin olun.

Yazar Hakkında

Yaset Sezer

Yorum Bırakın