Gözlükler Hakkında

Yeni Optik Gözlük Almak İçin Nedenler

Reçetenizde ufakta olsa numaranızın değişmesi, yeni gözlük almanızın tek nedeni değildir. Aşağıda özetlenen durumlardan herhangi birini yaşıyorsanız, yeni bir gözlük almanız için iyi bir hamle olabilir.

Camlarınız Çizilmiş veya Temizlemesi Zor Olma Durumu

Gözlüğünüzü asla tam olarak temizleyemiyorsanız, camların üzerinde bir dizi küçük çizik olabilir. Veya camınızın kaplaması hasar görebilir ve görmenizi bulandırabilir. Çizik camlarda etrafı görmeniz zor olabilir ve çizikleri kendinizin tek başınıza gidermenin bir yolu yok.

Camlarınızı değiştirmek size görsel netlik sağlayabilir. Yeni camlara zarar vermemek için gözlük camlarınızı düzgün bir şekilde temizlediğinizden emin olun.

Çerçeveler Eğilmiş Bükülmüş

Eğilmiş, bükülmüş çerçeveler, rahatsız edici ve bozuk görünmekten daha fazla zarar verebilir. Camlar gözlerinizin önünde yanlış bir açıyla duruyorsa görüşünüzü bozma ihtimali çok yüksektir. Eğik çerçeveleri düzeltmek için gözlüğünüzü evde ayarlamayı deneyebilirsiniz ama kırılma ihtimali fazla olduğundan bir optisyenik mağazasına götürmenizde yarar var. Daha doğrusu, sorunu çözüp çözemeyeceklerini görmek için bize de getirebilir veya yollayabilirsiniz.

Gözlüğünüz tamir edilemeyecek durumdaysa, yeni bir gözlük almayı tercih edebilir ve tam oturan yenilenmiş gözlüklerin keyfini yaşayabilirsiniz!

Yeni Bir İş Yeni Bir Kariyerdesiniz Diyelim

Yeni bir işinizde, mevcut gözlüğünüzden daha uygun gözlükler gerektirebilir.

Örneğin, yeni işiniz çok fazla fiziksel emek gerektiriyorsa, çizilmeye karşı dayanıklı kaplaması olan gözlükler almak gerekebilir. Ya da bilgisayar başında çok vakit geçiriyorsanız bilgisayar gözlüğü camları düşünebilirsiniz. Yakın ve uzak görüş gerektiren görevler arasında geçiş yapabileceğiniz gözlükler? Belki de progresif gözlük camlarına bakmanın zamanı gelmiş olabilir.

Camlarınızın Numarası Yükselmiş Olabilir

Mevcut gözlükleriniz eskiyse veya daha düşük kalitedeyse, en son lens teknolojilerinden yararlanmıyor olabilirsiniz .

Belki de gözlükleriniz kaliteli cam kaplamalarına sahip değildir. Örneğin, süper hidrofobik bir kaplama sinir bozucu lekeleri azaltmak için nemi itmeye yardımcı olur. Ve yansıma önleyici bir kaplama ile parlamayı azaltmaya yardımcı olur. Ya da belki dijital cihazlarda çok daha fazla zaman harcıyorsunuz ve mavi ışıklı kaplamalı gözlükleri denemek istiyorsunuz. Yüksek indeksli kalın camlar gibi diğer iyileştirmeler gerekebilir, reçete özellikle yüksek dioptiri ise camları daha ince ve daha verimli hale getirebilir.

Gözlüğünüzün Stilini Değiştirmek İstiyorsunuzdur
Moda adına yeni gözlükler almanızda bir sakınca yoktur, özellikle de şu anki gözlüğünüz artık size yakışmıyorsa. Gözlükleriniz takılıyken nasıl göründüğünüzden memnun olmak için, tamamen övgüye değer bir uğraştır güzel bir gözlük.

Farklı bir gözlük stili, görünümünüze aradığınız havanın taze bir şeklini verebilir. Hangi havayı istediğinizden emin değilseniz, çerçeve modellerimizi güneş gözlüğü modellerini incelemeniz bunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Yeni Gözlük Zamanı ne Zaman?
Yeni gözlükler kesinlikle daha iyi görmenize yardımcı olacaktır. Ancak rahatlık, güvenlik ve onları takarken iyi hissetme gibi ek faydaları da mutlaka olacaktır.

Yukarıdaki notlarımızdan herhangi biri sizin için geçerli mi? Eğer öyleyse, bu yeni gözlükleri düşünme işaretinizdir. Göz doktorunuzda karar vermenize yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır çünkü numaralarınızda küçük değişikliklerde olabilir.

Ekonomik fiyatlardan başlayan gözlükler
Her çift, çizilmeye dayanıklı, yansıma önleyici ve süper hidrofobik kaplamaya sahip camlar ve bunlar UVA ve UVB ışınlarını %100 bloke eden camlar. Sizlere daha fazla yardımcı olmak istek ve taleplerinizi ayrıca desteklerinizi her zaman bekleriz. Gözlüklerle ve lenslerle ilgili şikayetlerinizde de.

Yazar Hakkında

Yaset Sezer

Yorum Bırakın