Doğru Bilinen Yanlışlar Gözlükler Hakkında

Sağlıklı Bir Güneş Gözlüğü

Sağlıklı bir güneş gözlüğü takmak için en iyi şekilde görünmekte ister insan, ancak yüzünüzü güzelleştirecek doğru şekli ve stili seçmek zor olabilir. Sizlere birkaç ipucu ve püf noktası ile yüz şeklinize en uygun güneş gözlüklerini nasıl bulacaksınız bunları tavsiye edeceğiz. İşte size uyan güneş gözlüklerini seçmek için bir kaç moda ipucu.

1. Doğru Çerçeve Boyutunu Seçin

Yüzünüze mükemmel şekilde uyan bir güneş gözlüğü seçerken doğru çerçeve boyutunu seçmek çok önemlidir . Yüzünüzün ne kadar geniş veya dar olduğuna dikkat edin, böylece burnunuzu sıkmadan veya kaymadan rahatça oturan çerçeveleri seçebilirsiniz. Oval yüze sahip çoğu kişi, elmacık kemiklerinden daha geniş çerçeveleri tercih etmelidir. Daha yuvarlak yüzlü insanlar, yanakların daha köşeli görünmesine ve yüz şeklini daha iyi dengelemeye yardımcı olabileceğinden, daha keskin açılı çerçeveleri tercih etmelidir.

2. Cilt Tonunuza Göre Seçin

Aksesuar seçiminiz öncelikle güzellikle ilgili olduğundan, güneş gözlüğü seçerken cilt tonunuz önemlidir. Sarı bazlı olarak da bilinen sıcak tonlara sahip kişiler en iyi altın ve bakır tonlarında görünürken, mavi bazlı olarak da bilinen soğuk tonlara sahip kişiler gümüş ve gri çerçeveleri hedeflemelidir. Denemeyi seviyorsanız, cilt tonunuzun zıttı bir stil deneyin. Örneğin, sıcak bir alt tonunuz varsa, gümüş veya mavi gibi soğuk renklerde çerçeveler arayabilirsiniz. Güneş gözlüğü ile göz alıcı bir hava yaratmak isteyenler renkli çerçeveleri tercih edebilirler.

3. Cam Değiştirme Kolaylığını Düşünün

Güneş gözlüğü camları en önemli konulardan biridir çünkü gözlerinizi güneş ışığından ve diğer çevresel tehlikelerden de korurlar. Bu nedenden dolayı daha fazla rahatlık için camları kolayca değiştirilebilen bir güneş gözlüğü satın almalısınız. Camlar çizildiğinde veya hasar gördüğünde yeni bir çift gözlük satın almanıza gerek kalmamalı. Güneş gözlüklerinizin camlarını değiştirebileceğinizden emin olmak için çıkarılabilir bir güneş gözlüğü almaya çalışın. Hep moda olması açısından hem de yedek camlar ararken, çerçevenizi ve camlarınızı tam olarak oturtabilmeleri için bir gözlükçüye getirdiğinizde çerçeveye düzgün bir şekilde oturtulup gözlüğün orijinal parçası gibi görünmeli ona uygun durmalı. Ancak yedek parçaları ve sağlığınıza uygun malzemeler cam vs satın almanız gerekir ve en iyi güneş gözlüğü ve yedek gözlük malzemeleri satan yerleri arayın. Çevrimiçi satın alırken, kaliteli ve sağlıklı yedek parçalar sağlık bakanlığı ve ürün takip sistemi (UTS) ye kayıtlı firmalardan aldığınızdan emin olun, hermodagozluk.com ticaret odası ve etbis, sağlık bakanlığı onaylı ve sadece distribütör firmalardan temin edilir %100 orijinaldir.

4. Trend Güneş Gözlüklerinin Farkında Olun

Moda trendleri hızla gelir ve gider, bu nedenle güneş gözlüğü satın alırken bunlara dikkat etmek çok önemlidir. Güneş gözlüklerinizle cesur ve şık bir ifade vermek istiyorsanız, kedi gözü çerçeveler veya yuvarlak gözlükler gibi öncü stilleri tercih edebilirsiniz. Her zaman şık bir görünüm tercih ediyorsanız, klasik bir havacılar ve yolcular gibi klasik şekilleri tercih edebilirsiniz. Güneş gözlüğü gibi moda aksesuarları söz konusu olduğunda kalite her zaman önemlidir nedeni ise yüzünüzde duruşu kalitesi sağlıklı oluşu ve hissiyatı önemlidir. Yüksek kaliteli güneş gözlüklerine yatırım yapmak şık görünmenize ve UV ışınlarından korunmanıza yardımcı olur. %100 UV koruması sunan güneş gözlüklerini araştırıp ve menteşelerde, burunluklarda ve camlarda aşınma belirtileri olup olmadığını ara sıra kontrol edin ve en yakın optisyenlik mağazalarına hermoda gözlük mağazalarına yakınsanız uğrayıp veya kargo ile bize yollayın bakımını yapıp size geri yollayalım.

5. Cam Rengini İyi Düşünün

Mükemmel güneş gözlüklerini seçerken, modele veya çerçeve şekline odaklanmak ve camın rengini unutmak kolay olabilir buna dikkat edin. Bununla birlikte, farklı camları renkleri, özellikle güneşte çok fazla zaman geçirilirken hayati önem taşıyan uv ışıklarını farklı düzeylerde güneş koruması sağlayan camlara odaklanın. Dışarıda ne kadar zaman geçirmeyi beklediğinize ve etkinliklere katılırken ışığın ne kadar yoğun olabileceğine bağlı olarak, yeterli koruma sağlayan bir cam rengi seçmek önemlidir. Her gölgenin UV ışınlarını bloke etmede nasıl olduğunu bilmek, biraz güneş ışığını emerken gözlerinizin güvende kalmasını sağlamaya yardımcı olabilir. Aktivite ve yaşam tarzınıza ve bütçenize göre bir kaç güneş gözlüğünüz olabilir, nasılki çantanız, ayakkabınız tişörtünüz vs bir tane değilse göz ve göz çevresi sağlığınızı da düşünün diye sadece tavsiye edebiliriz.

6. Göz Çevrenizin Çoğunu Kapatmalı

Gözlerinizi güneşten korurken, güneş gözlüğü takmak gözlerinizin güvende olduğundan emin olmanın en iyi yollarından biridir güneş gözlüğü takmak. Herhangi bir normal güneş gözlüğü piyasa gözlüğü mağaza gözlüğü marketlerden alınan gözlüklerin çoğu işe yaramaz gözlüklerdir. Gözlüklerinizin mümkün olduğunca gözlerinizi kapatmasını sağlamak önemlidir. Yüzünüze tam oturan ve etrafı saran gözlüklere sahip olmak, zararlı ultraviyole ışınlarının gözünüze girmesini ve hassas göz dokusuna zarar vermesini engellemek için kaliteli gözlükler almanız sizin için önemlidir. Bu ekstra parlak güneşli günlerde daha fazla koruma istediğinizde, güneş gözlüklerinizin maksimum göz koruması sağladığından emin olun.

7. Konforu Düşünün

Güneş gözlüklerinin yüzünüzde rahat olmasını sağlamak çok önemlidir. Kulak arkasındaki terminaller tam oturmalı ve camlar gözlerinizi kapatacak kadar geniş olmalı. Burunluklar (plaketler), rahatsız edici veya çok sıkı hissettiren güneş gözlüklerinden kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. Bir güneş gözlüğü satın almadan önce modeli, büyüklüğü ve şekli hakkında yeterli bilgi edinin. Yüz şeklinize ve cilt tonunuza uyan en iyi çerçeveleri seçmenize yardımcı olacaktır

8. Sonuç

Güneş gözlükleri tarzınızı tamamlayan bir aksesuar olmanın yanında, gözlerimizi güneşin zararlı ışınlarından koruyan önemli bir parçadır. Bu sebeple, gözlük seçiminde ebatlar, görünüşünüz kadar cam kalitesinin de iyi olması mutlaka gereklidir. Mutlaka UV, UVA, UVB ışınlarına karşı gözünüzü koruması gerekiyor, Cam özelliklerinden biri olan polarize camda tercih sebeplerinizden olabilir ve birçok güneş gözlüğü camları da özellikleri de mevcuttur.

Kaliteli bir güneş gözlüğünde camların ultraviyole ışınlarını bloke etme özelliği oldukça önemli konudur. Satın alınacak güneş gözlüğünde cam renginin koyuluğu, açıklığından çok UV ışığını kırıp kırmadığı dikkat ederek karar vermeniz gerekir. Bu sebeplerden dolayı gözlüklerin %100 UV blokaj özelliğine sahip olması çok ama çok önemlidir.

Size uyan güneş gözlüklerini seçmekle ilgili bu 8 kolay ipucunu izleyerek, yüz şekliniz ve cildinize uygun doğru renk tonlarını bulabileceksiniz. Güneş gözlüğü satın alırken cam rengi, çerçeve stili ve rahatlık gibi tüm unsurları göz önünde bulundurun. Gözlük bakımı ekibi hermodagozluk.com ve yaset sezer, sağlıklı ve güneşli günler dileriz…

Yazar Hakkında

Yaset Sezer

Yorum Bırakın