Gözlük Modası

Gözlük seçiminde ünlülerin etkisi var mı?

Kişiliğinize uygun gözlük seçin
Yazan ENS

Gözlük seçiminde ünlülerin etkisi var mı? Bu sorunun cevabı aslında kişisel tercihlere bağlı. Bazı insanlar gözlüklerini modaya uygun olmasını isterken, bazıları ise sadece göz sağlığı için kullanır. Ancak şunu da inkar edemeyiz ki, ünlülerin kullandığı gözlükler birçok insanın ilgisini çekiyor ve onların da aynı modeli almasına sebep oluyor.

Peki ünlülerin gözlük seçimleri nasıl oluyor?

Hangi yüz şekline hangi gözlük modeli daha çok yakışıyor? Bu konuda sizlere birkaç ipucu vermek istiyoruz.

Öncelikle yüz şeklinizi belirlemeniz gerekiyor. Yüz şeklinize göre gözlük seçimi yapmak, hem daha şık hem de daha uyumlu bir görünüm sağlar. Yüz şekilleri genel olarak şöyle sınıflandırılabilir:

Oval yüz: Bu yüz şekli en çok gözlük modeline uyum sağlayan yüz şeklidir. Oval yüzlü insanlar hem kare hem de yuvarlak çerçeveleri rahatlıkla kullanabilirler. Ünlülerden örnek vermek gerekirse, Beyoncé, Jennifer Aniston ve Brad Pitt oval yüzlüdür.

Öneri: Hermoda Gözlük’te kolay gözlük seçimi filtresiyle sana en uygunu bul >>

Kare yüz: Bu yüz şekli köşeli ve belirgin hatlara sahiptir. Kare yüzlü insanlar daha yumuşak hatlı ve oval çerçeveleri tercih etmelidirler. Böylece yüzlerinin sertliğini azaltabilirler. Ünlülerden örnek vermek gerekirse, Angelina Jolie, Demi Moore ve Tom Cruise kare yüzlüdür.

Yuvarlak yüz: Bu yüz şekli geniş yanaklara ve yumuşak hatlara sahiptir. Yuvarlak yüzlü insanlar daha keskin hatlı ve kare çerçeveleri tercih etmelidirler. Böylece yüzlerinin orantısını dengeleyebilirler. Ünlülerden örnek vermek gerekirse, Emma Stone, Selena Gomez ve Leonardo DiCaprio yuvarlak yüzlüdür.

Kalp yüz: Bu yüz şekli alın bölgesi geniş, çene bölgesi dar olan bir yüz şeklidir. Kalp yüzlü insanlar daha ince ve oval çerçeveleri tercih etmelidirler. Böylece yüzlerinin üst kısmını hafifletebilirler. Ünlülerden örnek vermek gerekirse, Reese Witherspoon, Halle Berry ve Ryan Gosling kalp yüzlüdür.

Uzun yüz: Bu yüz şekli alın ve çene bölgesi uzun olan bir yüz şeklidir. Uzun yüzlü insanlar daha geniş ve kare çerçeveleri tercih etmelidirler. Böylece yüzlerinin uzunluğunu kısaltabilirler. Ünlülerden örnek vermek gerekirse, Sarah Jessica Parker, Liv Tyler ve Ben Affleck uzun yüzlüdür.

Gözlük seçiminde ünlülerin etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Ancak unutmamalıyız ki, her ünlünün kullandığı gözlük size de yakışmayabilir. Bu nedenle kendi zevkinize ve yüz şeklinize uygun olan gözlük modelini bulmak için biraz araştırma yapmanızda fayda var. Gözlük seçimini konusunda kararsız kaldıysanız veya yüz şeklinize hangi modelin daha uygun olduğu konusunda fikriniz yoksa uzman ekibimize danışabilirsiniz.

Benzer içerikler;

Yazar Hakkında

ENS

Sizi burada gördüğüme sevindim :) İçeriğime göz attığınız için teşekkür ederim. Gozlukbakimi.com sitesinde yazar olarak bulunuyorum, eklediğim içerikler sitenin genel sorumluluğunda olmayıp yalnızca profilimi ilgilendirmektedir. Yanlış bilgi aktardığımı düşünüyorsanız lütfen uyarın.

Yorum Bırakın