Genel

Gözlük Çerçevesi Seçiminde Faktörler

Sizde yüzünüze uyacak çok yakışan gözlük çerçevelerini bulmak için moda uzmanı olmanıza gerek yok. hermodagozluk.com da doğru çerçeveleri bulmayı kolaylaştırın. Öneri olarak ta tarzınıza en uygun çerçeveleri bulmak için aşağıdaki dört ipucunu okuyun.

Yüz şekli
Yüzünüz yuvarlak mı, oval mi, kare mi, elmas mı yoksa kalp şeklinde mi çözdükten sonrasında; Yüzünüzün şekli, hangi çerçevelerin görünümünüzü iyileştirdiğini belirlemenize yardımcı olacaktır.

Yuvarlak Yüz:  Kare veya dikdörtgen olan gözlük çerçeveleri yuvarlak yüzden daha geniş olma eğilimindedir. Bu kalite, yüzünüzü daha ince ve uzun göstererek güzelleştirebilir ve yuvarlak hatlarınıza denge katar. Kaçınılması Gereken Çerçeveler:  Çerçevesiz çerçeveler, yuvarlak çerçeveler ve küçük çerçeveler yuvarlaklığı vurgulayarak yuvarlak yüzünüzü daha da yuvarlak gösterir.

Oval Yüz:  Oval yüze yakışan çerçeveler, güçlü bir köprüye sahip, yüzün en geniş kısmından daha geniş ve geometrik şekillidir. Kaçınılması Gereken Çerçeveler:  Aşırı büyük ve yüzünüzün yarısından fazlasını kaplayan gözlükler, oval yüzün doğal dengesini ve simetrisini bozacaktır.

Kare Yüz:  Köşeliliği yumuşatan ve burun köprüsünde yüksekte oturan gözlükler en iyi kare yüzlerde görünür. Oval veya yuvarlak gözlükler, kare bir yüzün açılarını dengeleyecek ve daha ince bir görünüm kazandıracaktır. Kaçınılması Gereken Çerçeveler:  Köşeli ve köşeli gözlük çerçeveleri keskinleşecek ve köşeli özelliklerinize dikkat çekerek kare bir yüzün hantal görünmesine neden olacaktır.

Elmas Yüz:  Kedi gözlüğü ve oval çerçeveler gibi elmacık kemiklerini süpüren veya elmacık kemiklerinden daha geniş olan gözlük çerçeveleriyle dar bir alın ve çene oynayın. Bu çerçeveler, elmacık kemiklerinizi ve hassas yüz hatlarınızı vurgulayacaktır.
Kaçınılması Gereken Çerçeveler:  Yuvarlak ve dar çerçeveler, yanaklarınızın genişliğini vurgulayarak, dar yüz hatlarınızı belirginleştirmek yerine dikkatleri üzerine çeker.

Kalp Şeklinde Yüz:  Alın genişliği ile çene darlığını dengeleyen çerçeveler idealdir. Düşük ayarlı şakaklara ve ağır çerçeve hatlarına sahip gözlükler, yüzünüzün daha dar olan kısmına genişlik katacaktır. Yuvarlak gözlükler veya kenarları kıvrık kare gözlükler, dikkati geniş, yüksek bir alından uzaklaştırmaya yardımcı olacaktır. Kaçınılması Gereken Çerçeveler:  Dikkati alnına çeken herhangi bir stil veya renklerdeki çerçevelerden uzak durun. Bu, dekoratif saplı veya süslemeli üst kısımları olan çerçeveleri içerir.

  • Doğru çerçeveleri bulmanın anahtarı, karşıtların birbirini çektiğini hatırlamaktır. Yüz hatlarınızla kontrast oluşturan ve belirgin hatlarınıza simetri ve denge getiren gözlükleri seçin. Hermodagozluk.com da,  hangi  stillerin görünümünüzü tamamladığını görmek için yüzlerce gözlük ve güneş gözlüğü çerçevesini internet sitesinden görebilirsiniz.

Cilt Tonunuza Uygun Renkleri Düşünün
Yüzünüzün şekli, hangi çerçevelerin en iyi göründüğünü belirlemeye yardımcı olduğu gibi, cilt tonunuz da öyle. Saç renginden daha önemli, göz renginden daha belirleyici olan ten rengi, modaya uygun çerçeveler için cilt tonu belirler. Cilt tonunuza en yakın tonu seçin:

Sıcak Cilt Tonu
Cildinizde sarı, bronz veya altın rengi bir ton varsa, sıcak bir teniniz var demektir. Pastel gibi zıt renklerden uzak durun. Beyaz ve siyah çerçeveler de hoş durmuyor. Bunun yerine sizin için en iyi optik gözlük ve güneş gözlüğü renkleri  açık kaplumbağa, kahverengi tonları, altın veya bal rengi, bej ve zeytin yeşili olabilir .

Soğuk Cilt Tonu
Cildinizin pembe veya mavi alt tonları varsa, soğuk bir teniniz var demektir. Sizi solgunlaştıran renklerden kaçının ve bunun yerine  gümüş, siyah, koyu kaplumbağa, pembe, mor, mavi, leylak rengi ve gri gözlük çerçeveleri tercih edebilirsiniz.

Yaşam Tarzınız Nedir?
Her yaşam biçimine uygun gözlük çerçeveleri var! Gözlüklerinizi takarken yapacağınız aktiviteleri düşünün. Eğer aktifseniz, kırılmadan bükülebilen ve hareketli işlerse asetat tr90 plastik çerçevelerde olur. Oyun gözlüğüne mi ihtiyacınız var? Oyuncular, oyun deneyimini geliştiren çok çeşitli şık çerçeveler arasından seçim yapabilirsiniz ayrıca da zararlı ışıklardan da gözlerinizi koruyabilirsiniz. Ofisteki büyük yüzleri de etkilerken, iş anlayışınızı mantıklı bir stille donatabilirsiniz. Hermoda gözlükte yaşam tarzınıza  uyan işlevselliğe sahip çerçeveler ve güneş gözlükleri bulacaksınız.

Kişiliğinize Uygun Çerçeveler?
Bir gözlükle her durumu kurtaramazsınız, Taktığınız gözlük çerçeveleri kişiliğiniz hakkında çok şey söyleyebilir. Hafta sonları eğlenceyi seven yönünüzü ortaya koyan, hafta içi de iş havasına girdiğinizi vurgulayan bir gözlüğünüz olabilir. Yüzünüzü en sevdiğiniz renkle (ten renginizle uyum sağladığı sürece) veya detaylı süslemeler ve parlama ile süsleyin. Kişiliğinizi ifade etmek için tek bir çerçeve stili seçin veya ruh halinize göre görünümünüzü kolayca değiştirmek için elinizin altında küçük bir çerçeve koleksiyonu bulundurun.

Son olararakta: Artık bilgi birikimine sahip olduğunuza göre, hangi çerçevelerin sizi tamamladığını görmek veya Hermoda Gözlükten alışveriş yapmak için optik çerçeve ve güneş gözlüğü galerisinde modellerini görmenizi tavsiye ederiz .

Yazar Hakkında

Yaset Sezer

Yorum Bırakın